Marketingowe bazy danych firm i usługi B2B

Generowanie leadów

 • sobota, 04 maja 2013
  • Jak skutecznie i tanio zwiększyć sprzedaż?

   W dzisiejszych czasach gospodarka właściwie opiera się na działaniach handlowych. Każdy, kto prowadzi przedsiębiorstwo stara się sprzedać coś i coś kupić. Jako, że ludzie bardzo lubią sprzedawać, a jeszcze bardziej kupować, gospodarka ta kręci się dzień po dniu, nawet, jeśli wydaje się, że tak nie jest i że wokół panuje kryzys. Można więc powiedzieć, że obecnie wymiana handlowa jest podstawą każdego biznesu, niezależnie od branży, czy rodzaju oferowanych lub nabywanych produktów i usług. Problem polega więc na tym, że aby osiągnąć naprawdę wysokie wyniki i rezultaty swoich działań, należy je prowadzić tak, by ze swoją ofertą trafić do ludzi wyjątkowo nią zainteresowanych. Okazuje się więc, że tradycyjne i powszechnie wykorzystywane sposoby pozyskiwania klientów przechodzą już do lamusa. Dzieje się tak, ponieważ większość ludzi jest już po prostu zmęczona atakującymi ich niemal w każdym miejscu hasłami reklamowymi, ofertami atrakcyjnych promocji i tego typu komunikatami, które w większości są dla nich po prostu bezużyteczne i nieinteresujące. Zbyt duża ilość informacji reklamowych po prostu wywołuje u potencjalnych odbiorców niechęć. Dlatego coraz częściej przedsiębiorcy zwracają uwagę na takie rozwiązania, które trafiają do wyselekcjonowanej grupy odbiorców.

    

   Większa sprzedaż jest możliwa, jeśli odpowiednio dobierzemy narzędzia marketingoweFachowo działania te noszą nazwę target marketing. Promocja prowadzona w ten sposób jest tak zaplanowana, by informacja handlowa trafiła wyłącznie do potencjalnych modelowych klientów. Oczywiście aby móc taki efekt uzyskać, konieczne jest zgromadzenie odpowiednich informacji na temat tych właśnie odbiorców. W tym celu wykorzystuje się ogromne bazy danych, jakie wiele firm prowadzi we własnym zakresie. Wiadomo jednak, że w tym ogromie informacji trudno jest znaleźć te, które są obecnie najbardziej potrzebne. Temu celowi służy narzędzie, jakim jest generowanie leadów. To właśnie z jego pomocą szybko i stosunkowo tanio można wyselekcjonować grupę odpowiednich odbiorców. Oczywiście jest to dopiero pierwszy etap prowadzenia działań marketingowych. Kolejnym może być tak zwany direct mailing, czyli po prostu wysyłanie informacji mailowych, których celem jest zareklamowanie jakiegoś produktu lub usługi. Ta strategia ma dodatkowo jeszcze jedną funkcję, ponieważ umożliwia podtrzymywanie dobrego kontaktu z potencjalnymi klientami. A obecnie sprawienie, że klienci identyfikują się z jakąś marką ma ogromne znaczenie dla odniesienie sukcesu handlowego.

    

   Oczywiście strategie generowania leadów czy też telemarketingu można wykorzystywać także w innych celach. Bardzo często dzięki tym narzędziom ma miejsce umawianie spotkań handlowych. Dotarcie z propozycją spotkania bezpośrednio do odbiorcy znacznie zwiększa szanse na to, że spotkanie to w ogóle dojdzie do skutku. Oczywiście pod warunkiem, że osoba, która odpowiada za nakłonienie do niego jest do takiej rozmowy telefonicznej z potencjalnym klientem odpowiednio przygotowana. Dlatego też osoby pracujące w różnego typu call center przechodzą specjalne szkolenia, podczas których dowiadują się, w jaki sposób zacząć rozmowę, by zainteresować rozmówcę tematem oraz jak sprawić, by zechciał on pojawić się na danym spotkaniu i być może skorzystać z oferowanych na nim towarów lub usług.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Jak skutecznie i tanio zwiększyć sprzedaż?”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   arnoldus
   Czas publikacji:
   sobota, 04 maja 2013 16:56
 • sobota, 23 marca 2013
  • Skuteczne umawianie spotkań handlowych

   Pierwszym krokiem umawiania spotkania handlowego jest rozmowa telefonicznaPozostawanie w nieustannym kontakcie z klientami, jak również poszukiwanie nowych i nawiązywanie z nimi kontaktu jest podstawą rozwoju każdego przedsiębiorstwa. Niemniej jednak bardzo trudno jest uzyskiwać informacje o firmach, które mogłyby być zainteresowane naszymi usługami, a w dodatku jest to zadanie czasochłonne i nie zawsze mamy możliwość należytej jego realizacji. Dlatego też warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnych firm, które oferują umawianie spotkań handlowych.

    

   Takie rozwiązanie wydaje się być bardzo dobrym pomysłem – tego rodzaju firmy z reguły posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz bazy danych, które potrafią wykorzystać z korzyścią dla swoich klientów. Niemałe znaczenie mają także odpowiednio zorganizowane infolinie - czyli narzędzie do prowadzenia właściwych rozmów z potencjalnymi klientami. Zlecając im tego rodzaju działania mamy pewność, że zaprezentują oni wszelkie niezbędne informacje na temat naszej oferty w sposób rzetelny i atrakcyjny, umówią odpowiadający nam termin spotkania jak również prześlą szczegółowe informacje na temat przebiegu rozmowy.  Ponadto zdecydowana większość firm oferujących umawianie spotkań handlowych przesyła swoim klientom harmonogramy spotkań, odpowiednio dostosowane do naszych możliwości czasowych, dzięki czemu nam pozostaje jedynie przygotować się do spotkania z klientem. Jak więc widzimy skorzystanie z takiego rozwiązania warto rozważyć.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   arnoldus
   Czas publikacji:
   sobota, 23 marca 2013 08:03